• Aktualności

Nabożeństwa dla całego miasta Poznania – czerwiec 2019r.

W czwartek 20 czerwca br po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz  z Księżmi Neoprezbiterami wyruszy z kościoła Bożego Ciała Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania,.  i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

Dnia 20 czerwca 2019 roku, w 36. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Poznaniu zapraszamy na XXIV Spotkanie Modlitewne pod Krzyżem Papieskim na poznańskich Łęgach Dębińskich (ul. Ojca Mariana Żelazka). O g.21.00 Apel Jasnogórski, następnie w obecności relikwii św. Jana Pawła II i św. Urszuli Ledóchowskiej różaniec w intencji Ojczyzny oraz z podziękowaniem za rozpoczętą peregrynację Matki Bożej w Archidiecezji Poznańskiej.

Dnia 28 czerwca – uroczystości z okazji Poznańskiego Czerwca o godz. 1700 Msza św. u Ojców Dominikanów i składanie kwiatów pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca.

W dniu 28 czerwca zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę św. o godz. 1900 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W dniach 29 i 30 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

29 czerwca celebrowana będzie suma odpustowa odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz z Rygi (Łotwa).

30 czerwca Msza św. (niedziela) o godz. 1000 – Ksiądz Arcybiskup dokona  wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne.

Może Ci się również spodoba

Top