Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14. Niedziela Zwykła 

7 lipca 2024 r.

 1. Od tygodnia cieszymy się zainstalowanymi na stałe w naszym kościele parafialnym relikwiami św. Maksymiliana Kolbe. Stało się to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu konkretnych osób: p. Małgorzaty Okupnik z Bogucina, która zajęła się koordynacją całości przedsięwzięcia, p. Gorczyców, którzy opracowali projekt aranżacji ściany przy ołtarzu MB Częstochowskiej, gdzie relikwie zostały umieszczone, a potem konsekwentnie zatroszczyli się o pozwolenie konserwatorskie dla tego dzieła, prof. Elżbiety Wasyłyk, która namalowała wizerunki św. Maksymiliana i św. Katarzyny. Dopełnieniem całości była posługa Słowa o. Ignacego Kosmany, wykładowcy homiletyki i rekolekcjonisty z Niepokalanowa oraz oprawa muzyczna uroczystej Mszy św. w wykonaniu p. Pawła Ambroziaka – organisty z Niepokalanowa. Wszystkim ze wkład w to dzieło serdecznie dziękuję.
 2. Przed nami czwartkowe wprowadzenie do naszego kościoła parafialnego relikwii św. Katarzyny Laboure. Już dzisiaj dziękuję serdecznie s. Annie Świtalskiej, przełożonej domu Sióstr Miłosierdzia w naszej parafii, za życzliwe przyjęcie mojej prośby i zaangażowanie w pozyskanie tych relikwii. Wszystkich parafian zapraszamy na czwartkową uroczystość o 19.00.
 3. Serdecznie dziękujemy też za kolejne ofiary na pełne sfinansowanie przygotowania miejsca na relikwie św. Katarzyny Laboure i św. Maksymiliana Kolbe.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na cichą adorację NS do 21.
 5. W środę o 19.00 zapraszamy na cotygodniową nowennę do MBNP. 
 6. W przyszłą niedzielę, z okazji bliskości wspomnienia św. Krzysztofa będziemy modlić się w intencji kierowców oraz poświęcimy pojazdy mechaniczne po każdej Mszy Św. Wjazd bramą przy domu katechetycznym, wyjazd bramą na wysokości ul. Krótkiej. W Bogucinie święcenie pojazdów na placu przykościelnym oraz wzdłuż ul. Jodłowej w bliskości kaplicy (przy obecności kierowców).
 7. Natomiast w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć kwestę do puszki na ubogich z naszej parafii. Kwestować będą jak zwykle panie z PZ Caritas.
 8. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne tylko w śr. od 15.00 do 17.00.
  W sytuacjach pilnych proszę o telefon.
 9. Na ławce przy zakrystii do nabycia prasa katolicka: PK, GN, MPK i MD.
 10. Od dzisiejszej niedzieli 30 czerwca do końca sierpnia – nie ma w niedziele Mszy św. o 18.00. Korzystających z Mszy wieczornych zapraszamy na 20.00.
 11. W biurze parafialnym przyjmujemy zapisy na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. To dni 21/22 września. Koszt noclegu to 90 zł/os. Na razie nie jest ustalony koszt przejazdu i innych atrakcji. 
 12. Przy chrzcielnicy można dzisiaj jeszcze nabyć różne książki i modlitewniki oraz różańce. Jest tam też kilka książek autorstwa ks. Krystiana. Wszystko za dobrowolną ofiarą na cel misyjny – ufundowanie studni w diecezji Sokode w Togo. Można też nabyć ręcznie zdobione świece po 10 zł.
 13. Odpowiadając na coraz częściej stawiane pytanie „kiedy będziemy się żegnać z parafią”, odpowiadamy, że ta ostatnia niedziela nastąpi 28 lipca. Zapraszamy Was na Mszę św. o 12.00 i na niespodziankę po niej.

Zapowiedzi: W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić:

 • Szymon Jędrzejczak, kawaler z Poznania i Natalia Kulesza, panna z Poznania (3),
 • Dominik Piąstka, kawaler z Poznania i Angelika Wyrwas, panna z Poznania (1)
 • Tomasz Karpiński, cywilnie związany z Poznania i Justyna Majerska, cywilnie związana z Poznania (1).

Otoczmy tych narzeczonych naszą życzliwą modlitwą. O ewentualnych przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa należy poinformować ks. Proboszcza.

 

 

Top