Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29. Niedziela Zwykła

17 października 2021 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w minioną niedzielę, w Dzień Papieski fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotą ponad 700 zł.
 2. Przeżywamy miesiąc październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Będą one w kościele parafialnym w dni powszednie o 17.00 dla wszystkich, a z myślą o dzieciach we wtorki i czwartki o 16.00. Natomiast w Bogucinie w tym tygodniu różaniec będzie w środę, piątek i sobotę o 18.30. W niedzielę proszę o odmówienie różańca o 8.30 członków Żywego Różańca.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na ciche adoracje NS: w poniedziałek i piątek od 20 do 21 oraz w środę od 20.30 do 22 z różańcem na rozpoczęcie (każdego z tych dni z okazją do Komunii św. na zakończenie adoracji). 
 4. W poniedziałek o 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie kręgu biblijnego. 
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o 17.30, aby w ramach „Maryjnej Nowenny Tygodni” – dziewięciotygodniowego czasu przygotowania parafii na uroczystość nawiedzenia naszej wspólnoty przez kopię cudownej ikony MB Częstochowskiej podjąć kolejną intencję do wspólnej modlitwy. 
 6. W środę o 17.30 jak co tydzień zapraszamy na nowennę do MBNP.
 7. W czwartek po Mszy św. o 17.30 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątkowy wieczór o 19.00 młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego. 
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym radę duszpasterską i radę ekonomiczną. Początek spotkania o 19.00. 
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne: w pn. i śr. od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę od 12.30 do 13.30.
 11. Na ławce przy wejściu do zakrystii można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Polecamy: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Misyjne Drogi i Gościa Niedzielnego. U p. Kościelnego można zaopatrzyć się też w Katolicki Kalendarzyk kieszonkowy po 6 zł.
 12. Postępują prace remontowe przy południowej elewacji kościoła. Nadal bardzo prosimy o ostrożność przy korzystaniu z placu przykościelnego. Dziękujemy też za kolejne pozytywne reakcje na prośbę o zgromadzenie wkładu własnego w wysokości 50 tys. – na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy 45% potrzebnej kwoty. Zachęcamy wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła swoją darowizną najlepiej przez wpłatę na konto parafialne, którego numer jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. 
 13. Uczniów klasy VIII szkoły podstawowej, którzy chcą faktycznie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Filipem w najbliższym tygodniu – przygotowanie rozpocznie sie od indywidualnej rozmowy z kandydatem – te już trwają. Prosimy o pilne zgłaszanie się chętnych.
 14. Organizujemy w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży w wieku od 15 do 30 lat, które nazwaliśmy „Strona Główna”. To czas, który ma pozwolić na odkrycie właściwego miejsca w swoim życiu, zapalenia światła tam, gdzie panuje ciemność i odkrycia, kim tak naprawdę jest Bóg i co dla nas zrobił. Termin: 29 i 30 października (początek w piątek późnym popołudniem). Zgłoszenia do ks. Filipa.
 15. Na niedzielę 31 października organizujemy „Korowód świętych”. Początek o 16.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Chętnych do pomocy w organizacji tego wydarzenia prosimy o kontakt z ks. Filipem. W planie radosne przejście „po Głównej”, spotkanie
  i poczęstunek na sali oraz „Familiada”.
 16. Nasza parafialna schola wznowiła swoje próby. Wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy w piątki o 18.30. Mile widziani są również grający na różnych instrumentach.
 17. Zmarł tragicznie śp. Kacper Wiktorek (lat 17, ul. Wrzesińska). Msza pogrzebowa w jego intencji będzie we wtorek o 9.00 w naszym kościele, a pogrzeb na Miłostowie o 11.20. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

 

Top