Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020 r.

 1. Trwamy w tym szczególnym czasie walki z epidemią koronawirusa, także przez naszą modlitwę. Wzorem minionych tygodni w dni powszednie kruchta kościoła parafialnego będzie otwarta od porannej Mszy św. przez cały dzień. Dodatkowo codziennie będzie też okazja do cichej adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu – we wszystkie dni od 16.00. Będzie to też okazja do spowiedzi św. Prosimy tylko o jedno – aby nie przekraczać dopuszczalnej liczby 5 osób jednocześnie w kościele. Wejście do kościoła na adorację i nabożeństwa przez zakrystię.
 2. Także dzisiaj na parafialnym profilu facebookowym transmisja Mszy św.
  z naszego kościoła o godz. 18.00.
  Dla osób, które będą uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. przez media, a później chciałyby przyjąć Komunię św., będzie taka okazja w kościele od 16 do 17.15.
 3. Codziennie na zakończenie cichej adoracji, koronka do Bożego miłosierdzia.
 4. Siostry szarytki z racji obostrzeń co do liczby uczestników nabożeństw
  w kościele mają swoją codzienną mszę św. w swojej kaplicy. W związku z tym
  na każdą Mszę św. zapraszamy całe 5 osób.
 5. Do końca Wielkiego Postu zostały odwołane Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe,
  a kazanie pasyjne głoszone są w ramach wieczornej Mszy św. o 18.00. (w kaplicy
  w Bogucinie o 9.00).
 6. Cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 7. Codziennie o 20.30 my – kapłani i siostry szarytki – modlimy się w intencji ustania epidemii koronawirusa na różańcu w kaplicy u Sióstr. Was wszystkich prosimy o duchową łączność przez modlitwę na różańcu w swoich domach. Modlitwa ta jest transmitowana na parafialnym profilu facebookowym.
 8. Czas Wielkiego Postu jest od lat w naszej Archidiecezji związany ze składaniem Daniny Diecezjalnej. Wynosi ona 1,70 zł. od każdego mieszkańca naszej parafii, także od tej większości, która nie chodzi do kościoła lub czyni to dosyć rzadko. Koperty z nadrukiem „Danina Diecezjalna oraz na cele remontowe naszej parafii” są wyłożone na stoliku pod chórem. Serdecznie dziękujemy 143 rodzinom
  i osobom samotnym, które już to dzieło materialnej troski o Kościół podjęły. Dziękuję też tym którzy za pomocą przelewu na konto parafialne postanowili przekazać Daninę, wesprzeć cele remontowe oraz codzienne działanie naszej parafii i funkcjonowanie naszych świątyń. Tym, którzy pragną w ten sposób troszczyć się o naszą parafię przypominam, że numer konta parafialnego to: PKO BP 79 1020 4027 0000 1902 0032 7106.
 9. Najbliższy tydzień to też pierwszy czwartek, piątek i sobota kwietnia. Zapraszamy do duchowego włączenia się w te dni pełne czci wobec Najświętszego Sakramentu, Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi.
 10. Za tydzień już Niedziela Palmowa. W kruchcie kościoła po Mszy św. sobotniej będzie wystawiony pojemnik z poświęconymi gałązkami palmowymi.
 11. Biuro parafialne jest czynne: w pon. 15.00-17.00, w śr. 15.00-17.00,
  w sobotę 12.30-13.30.
 12. W razie potrzeby spotkania lub rozmowy jesteśmy do dyspozycji naszych parafian pod służbowymi numerami podanymi na Folderze Kolędowym i stronie internetowej parafii: Ks. Prob. Zbigniew Szlachetka   517 350 029, Ks. Wik. Jakub Drosik  517 402 003.
 13. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Niedziela”
  i „Misyjne Drogi” – można je nabyć w kruchcie kościoła. W zakrystii są też książki – modlitewniki: „Skazany na śmierć”(z rozważaniami Drogi Krzyżowej kard. Stefana Wyszyńskiego, tekstem Gorzkich Żali oraz śpiewami pasyjnymi) po 10 zł. oraz ” Św. Jan Paweł II – Apostoł miłosierdzia” po 15 zł. Można tez w zakrystii zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne (po 7 zł.)
 14. Rozpoczęliśmy piąty miesiąc naszej nowenny przygotowującej do owocnego przeżycia nawiedzenia parafii przez kopię cudownego obrazu MB Częstochowskiej. Czynimy to w takich wyjątkowych warunkach i dlatego proszę Was wszystkich, aby najbliższy miesiąc był znaczony naszą codzienną modlitwą
  o duchowy pokój dla nas wszystkich i wzrastanie w postawie zawierzenia swej codzienności opiece Bożej Opatrzności.

Top