Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022 r.

 1. Dziękujemy za wsparcie okazane naszemu Arcybiskupiemu Seminarium Duchownemu w Poznaniu – zebraliśmy prawie 500 zł.
 2. Dziękujemy też rodzicom tegorocznych dzieci komunijnych za dar ołtarza, w ramach którego Parafia otrzymała dwie zmiany obrusów na ołtarze w prezbiterium kościoła parafialnego oraz nakrycia w kolorach liturgicznych na ambonkę. Dodatkowo z ofiar złożonych na tacę podczas Mszy komunijnych zostały zakupione trzy białe ornaty do kaplicy w Bogucinie.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej i do 21. 
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. w kościele (w niedziele po Mszy o 18.00) oraz na zakończenie Mszy św. w kaplicy w Bogucinie. Dodatkowo zapraszamy w dni powszednie na apele Maryjne o 21.00 przy kapliczce na placu przy kościele.
 5. W środę o 19.00 zapraszamy na cotygodniową nowennę do MBNP. 
 6. W czwartek na zakończenie Nabożeństwa majowego koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne: w pn. 15.00-17.00 i w sobotę od 12.30 do 13.30 (w środę nieczynne).
 8. Przy wejściu do zakrystii prasa katolicka: PK, GN, MPK i MD. 
 9. Po konsultacjach z Parafianami od czerwca wracamy do pierwotnych godzin Mszy wieczornych w sobotę: w kościele parafialnym o 17.30, a w kaplicy w Bogucinie o 19.00.
 10. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie tegorocznych dekoracji ołtarzy na Boże Ciało już teraz prosimy o kontakt z ks. Filipem.
 11. 4 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Lednicy. Jest możliwość dołączenia do grupy z Czerwonaka i Koziegłów. Zapisy i potrzebne informacje u ks. Filipa.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję wesprzeć swoją ofiarą do puszki przed kościołem leczenie Eweliny chorującej na stwardnienie rozsiane. Polecam tę sprawę  życzliwości naszych Parafian.
 13. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza uczestników Synodu oraz wszystkich chętnych do udziału w SPOTKANIU PRESYNODALNYM 27. maja (piątek) o g. 19.00 w Kinepolis w Poznaniu, przy ul. B. Krzywoustego 72. Celem tego spotkania jest wspólna modlitwa oraz pierwsze publiczne zaprezentowanie wyników spotkań synodalnych w całej Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się także publiczna dyskusja na temat przyszłości Kościoła.

 

 

 

Top