Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na caritasową zbiórkę dla poszkodowanych w nawałnicach. Zebraliśmy prawie 800 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji święcenia pojazdów. To kwota prawie 700 zł.
2. Dzisiaj od południa do północy 2 sierpnia każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej można dostąpić jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli dla siebie lub dla zmarłej osoby za nawiedzenie swojego kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
3. W tym tygodniu zapraszamy na ciche adoracje Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, środę i piątek od 20 do 21 z okazją do Komunii św. na zakończenie adoracji.
4. We wtorek po Mszy św. o 17.30 zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej już w wyremontowanej sali domu katechetycznego.
5. W środę o 17.30 zapraszamy na cotygodniową nowennę do MBNP.
6. W czwartek swoje imieniny obchodzi nasz rezydent ks. Marian Klimek. Z tej racji w jego intencji będzie odprawiona Msza św. już w środę o 17.30.
7. W czwartek I Czwartek miesiąca. Poranna Msza św. będzie sprawowana w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Natomiast na zakończenie Mszy św. o 17.30 będzie jak zwykle koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej cicha adoracja NS do 19.00.
8. W piątek I Piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnymod 16.30, a o 17.30 Msza wotywna o NSPJ. W kaplicy w Bogucinie okazja do spowiedzi od 18.30, a Msza św. o 19.00. To jednocześnie święto Przemienienia Pańskiego.
9. W sobotę I Sobota miesiąca – okazja do wynagradzania zniewag przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP: o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św., a po niej 15 minut adoracji NS.
10. Przypominamy też, że dzisiaj po każdej Mszy św. kwesta do puszek na rzecz potrzebujących z naszej parafii. Kwestują panie z PZ Caritas.
11. Za tydzień swoją ofiarą do puszki będzie można wesprzeć uczelnie i szkoły
katolickie. Kwestować będą niezastąpione panie z PZ Caritas.
12. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne: w pn. i śr. od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę od 12.30 do 13.30.
13. Na ławce przy wejściu do zakrystii można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Polecamy: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, Misyjne Drogi i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
14. Cały czas pozostaje aktualne składanie propozycji tematów do inicjatywy „Pytania na Głównej”. Pierwsze spotkanie planujemy na 12 września o godz. 19.00 w sali w domu katechetycznym. Swoje pytania można przesyłać na adres mailowy: pytanianaglownej@gmail.com, poprzez Facebook parafii, a także wrzucić do skrzynki w kościele.
15. Zapraszamy też do udziału w parafialnym spływie kajakowym w sobotę 4 września. Trasa będzie wynosiła ok. 16 km, to jest około 5 godzin. Spłyniemy rzeką Wełną z Rogoźna do Jaracza. Po spływie wspólne ognisko w Rogoźnie. Dojazd na miejsce własnymi samochodami – jeśli ktoś nie będzie miał możliwości oczywiście pomożemy. Zabieramy mięso na ognisko i własny prowiant. Ubezpieczenie NNW pokrywa parafia. Osoby niepełnoletnie płyną pod opieką dorosłych. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła. Koszt 60 zł. Zapisy wraz z wpłatą, PESEL-em i nr telefonu do 25 sierpnia u ks. Filipa, który udzieli też wszelkich informacji. Można się także zapisać przez formularz umieszczony na naszej stronie oraz na Facebooku.
16. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka: śp. Anna Michalska z ul. Nadolnik, lat 85. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek na Junikowie o 13.10. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Top