Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

Niedziela Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019r.

  1. W przyszłą niedzielę Msza Święta dziękczynna za 26 lat posługi kapłańskiej Księdza Kanonika Jana Bartkowiaka w naszej parafii o godz. 12:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na grilla i ciasto na terenie przykościelnym.

  2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Chorych w naszej parafii. Msza Święta o godz. 15.00. Po Mszy Świętej zapraszamy chorych do salki parafialnej na spotkanie.

  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej, w środę w połączeniu z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  4. W środę nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20:15. Kartki na intencje odczytywane podczas nowenny i różańca są wystawione pod chórem.

  5. We wtorek o godz. 17:00 próba sypania kwiatków dla dziewczynek przed uroczystością Bożego Ciała. Kto może prosimy o dostarczenie kwiatków do sypania w czwartek dla dziewczynek.

  6. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i po południu o godz. 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami: Mariacką, Nadolnik, Główną, Średnią i Krótką. Podczas Mszy Świętej i procesji śpiewom towarzyszyć będzie orkiestra z Grodziska Wielkopolskiego. W Bogucinie w tym dniu Msza Święta o godz. 9:00.  Pierwsza procesja w Bogucinie i na Głównej w środę po wieczornej Mszy Świętej.

  7. Prosimy by w procesji udział wzięły sztandary, feletrony i baldachim. Prosimy też o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała w tych samych miejscach co w latach ubiegłych. Prosimy też o przystrojenie okien mieszkań na trasie procesji.

  8. W oktawie Bożego Ciała procesja codziennie po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:30. W Bogucinie w oktawie Bożego Ciała Msze Święte z procesją codziennie o godz. 19:00.

  9. W tym tygodniu odbyły się zmiany wikariuszowskie w diecezji. Z dniem 24 sierpnia nowym Wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Jakub Drosik, obecnie Wikariusz w Czarnkowie. Ks. Marek Marcinkowski został mianowany Wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie..

  1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru biuletynu parafialnego w którym między innymi intencje i ogłoszenia kurialne.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

+ Mieczysławę Moszczyńską, lat 80, zamieszkałą przy ul. Smolnej. Pogrzeb odbył się na cmentarzu Miłostowo.

 

 

 

Top