Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020 r.

 1. W najbliższy wtorek rozpoczniemy trzeci miesiąc naszej nowenny przygotowującej do owocnego przeżycia nawiedzenia parafii przez kopię cudownego obrazu MB Częstochowskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o 17.30 w kościele parafialnym.
 2. Na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o 17.30.
 3. Również w środę ale na 20.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z rozważaniami i śpiewem. Kartki na intencje odczytywane podczas nowenny i różańca są wyłożone na stoliku pod chórem.
 4. W czwartek po Mszy św. o 17.30 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. W sobotę – I sobotę miesiąca – w duchu wynagradzania zniewag przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP zapraszamy o 7.00 na różaniec, o 7.30 na Mszę św., a po niej na kwadrans czuwania przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą również w sobotę, ale od 9.00.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Świętem MB Gromnicznej. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego znaczony zachętą do modlitwy wdzięczności za różnorodne formy życia zakonnego w Kościele, także za siostry szarytki posługujące wśród nas oraz o nowe powołania zakonne także z naszej parafii. Przed kościołem kwesta na rzecz klasztorów klauzurowych.
 8. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławienia świec gromnicznych. Nowe woskowe świece gromniczne można dzisiaj nabyć przy wyjściu z kościoła (po 15 zł.)
 9. W Święto Ofiarowania Pańskiego podczas Mszy św. o 10.30 poświęcimy świece chrzcielne dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 10. Biuro parafialne jest czynne: w pon. 14.00-15.30, w śr. 14.00-15.30, w sobotę 12.30-13.30.
 11. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Przewodnik Katolicki” i „Misyjne Drogi” – można je nabyć przed kościołem.
 12. Na dni 06.2020 do 4.07.2020 organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakacie w kruchcie (trzy dni w Rzymie, a poza Rzymem m.in. Asyż
  ze św. Franciszkiem, Cascia ze św. Ritą, Siena ze św. Katarzyną i Florencja).
  Przy zapisie wymagana wpłata 1 tys. zł.
 13. Rozpoczynamy ostatni tydzień duszpasterskich odwiedzin kolędowych – do czwartku według grafiku, a w piątek 31 stycznia od 16.00 i sobotę 1 lutego od 14.00 jesteśmy do dyspozycji tych, którym nie pasował wskazany grafikiem termin oraz tych, których w tym sezonie kolęda nie objęła, a bardzo pragną pobłogosławienia swoich domów i mieszkań przez kapłana. Tych prosimy o zgłoszenie swojego pragnienia najlepiej osobiście lub telefonicznie. Jak widać w dwóch kapłanów nie uda nam się odwiedzić wszystkich. Od tych nieodwiedzonych osób planujemy rozpocząć kolędę w następnym sezonie. Jednocześnie dla tych nieodwiedzonych rodzin i osób samotnych jest też „materiał kolędowy” wystawiony na stolikach pod chórem. Zapraszamy do skorzystania z niego.
 14. W dniach od 2 do 9 lutego kolejny raz zostanie podjęte dzieło Różańcowego Jerycha Miasta Poznania. W dniu 5 lutego mamy jako parafia swój udział w tym dziele. Prowadzimy czuwanie od 8.00 do 10.00, w trakcie którego o 9.00 rozpoczyna się Msza św. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich chętnych Parafian do udziału w tym modlitewnym szturmie do nieba.
 15. Przypominam też, że dzisiaj po każdej Mszy św. swoją ofiarą do puszki przed kościołem można wesprzeć diecezjalne radio Emaus.
 16. W minionym tygodniu do wieczności Pan Bóg powołał: + Mariusza Buczko z ul. Nadolnik, lat 62 (Msza pogrzebowa 28 stycznia o 12.00, a pogrzeb na Miłostowie o 13.30 od ul. Gnieźnieńskiej).
Top