Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 roku

 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki w Środę Popielcową jako pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. 
 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. swoją ofiarą do puszki można wesprzeć ubogich z naszej parafii. Kwestują panie z PZ Caritas.
 3. Zapraszamy w najbliższym tygodniu na adorację NS w poniedziałek po wieczornej Mszy św. oraz w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej do 21.00.
 4. W poniedziałek o 19.00 w domu katechetycznym spotkanie kręgu biblijnego.
 5. Jak co środę zapraszamy o 19.00 na Nowennę do MBNP.
 6. W czwartek po Mszy św. jak zwykle modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 7. Zapraszamy w każdy wielkopostny piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w kościele parafialnym o 18.15 i 19.45 (potem cicha adoracja do 21.00), a w kaplicy w Bogucinie po Mszy św. o 17.30. 
 8. W sobotę od 17.00 w sali w domu katechetycznym darmowe porady prawne.
 9. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w wielkopostne niedziele w kościele parafialnym o 17.15, a w kaplicy w Bogucinie śpiew gorzkich żali po Mszy św. o 9.00. W tym roku kazania będzie głosił ks. Marek Nowak, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku.
 10. W Środę Popielcową rozpoczęła się kolejna edycja wydarzenia Kościołów Stacyjnych Miasta Poznania 2024, której będzie towarzyszyć hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Nasz kościół jest umieszczony pod datą 3 marca. Wówczas podczas Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić o pokój w Ukrainie. Pełna lista kościołów stacyjnych jest wywieszona w kruchcie kościoła i oraz pod tym adresem: https://archpoznan.pl/pl/koscioly-stacyjne-miasta-poznania-2024
 11. Czas Wielkiego Postu jest od lat w naszej Archidiecezji związany ze składaniem Daniny Diecezjalnej. Wynosi ona 1,90 zł. od każdego mieszkańca naszej parafii, także od tej większości, która nie chodzi do kościoła lub czyni to dosyć rzadko. Koperty z nadrukiem „Danina Diecezjalna oraz na cele remontowe naszej parafii” są wyłożone
  na stoliku pod chórem. Serdecznie dziękujemy za każdy przejaw zrozumienia i zaangażowania także materialnego w życie Kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę – drugą Wielkiego Postu – przeżywać będziemy dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami „Ad gentes”. Jest to też okazja do materialnego wsparcia ich posługi przez ofiary do puszki. O kwestowanie proszę panie z PZ Caritas.
 13. Przy wejściu do zakrystii można nabyć prasę katolicką: PK, GN, specjalne wydanie GN o W. Poście, MPK, MD. 
 14. W najbliższym tygodniu biuro parafialne otwarte: w pon. i śr. 15.00–17.00 oraz w sob. 12.30–13.30. 
 15. Już za tydzień od niedzieli 25 lutego wracamy do wspólnych spotkań przy kawie po Mszy o 10.30 – w sali w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie rodziny z dziećmi i zachęcamy do przyniesienia własnych wypieków. Chętnie też przyjmiemy zabawki, które będą mogły posłużyć do kącika dla dzieci.
 16. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwego wsparcia tak materialnego jak i duchowego w temacie prac związanych z naprawą systemu ogrzewania w kościele jak i malowania wnętrza naszej świątyni. Trwa jeszcze remont kredensu w zakrystii i toalet w domu katechetycznym. Czekamy też jeszcze na montaż nowej nagrzewnicy w ogrzewaniu naszego kościoła. Polecamy te sprawy Waszej życzliwości.
 17. Na koniec bolesne dla mnie osobiście ogłoszenie, że tym razem katechezy przedmałżeńskie dla rodziców żyjących w związkach niesakramentalnych planowane w naszej parafii na marzec nie odbędą się z braku chętnych. Pozostaje pytanie, co jeszcze trzeba zrobić, aby skutecznie ludzi zachęcić do porzucenia życia w grzechu śmiertelnym. 
 18. W minionym tygodniu zmarł Eugeniusz Konieczny (ul. Krótka, lat 66). Jego pogrzeb odbędzie się w Swarzędzu w parafii MB Wspomożycielki Wiernych w czwartek 22 lutego o 11.30. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

 

 

 

 

Top