Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5. Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023 roku

 1. Zapraszamy w najbliższym tygodniu na adorację NS w poniedziałek po wieczornej Mszy św. i do 21.00 oraz w piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej i do 21.00.
 2. We wtorek o 20.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy pragną się zaangażować w liturgię Triduum Paschalnego oraz montaż dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 
 3. Jak co środę zapraszamy o 19.00 na Nowennę do MBNP.
 4. W czwartek po Mszy św. o 19.00 jak co tydzień wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 5. Zapraszamy do korzystania ze „Spaceru Miłosierdzia” w każdy wielkopostny czwartek od 20 do 21 lub ostatniego chętnego.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym
  o 18.15 oraz po Mszy św. o 19.00, a więc ok. 19.45, a w Bogucinie tym razem plenerowa Droga Krzyżowa – początek o 17.00 przed kaplicą, a Msza św. po zakończeniu Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek o 18.30 kolejne spotkanie dla młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania (grupa piątkowa).
 8. W sobotę z racji I Soboty miesiąca zapraszamy do wynagradzania zniewag przeciw Niepokalanemu Sercu NMP: o 6.30 różaniec, o 7.00 Msza św., a po niej kwadrans czuwania przed NS.
 9. W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Będzie to jednocześnie posługa przedświąteczna dla naszych chorych i starszych parafian.
 10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w wielkopostne niedziele w kościele parafialnym o 17.15, a śpiew gorzkich żali w kaplicy w Bogucinie po Mszy św. o 9.00.
 11. Za tydzień już Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. panie z PZ Caritas będą rozprowadzać przygotowane przez siebie bukiety z palmami. Swoimi ofiarami składanymi przy tej okazji wspieramy bieżące działania naszego PZ Caritas.
 12. Czas Wielkiego Postu jest od lat w naszej Archidiecezji związany
  ze składaniem Daniny Diecezjalnej. Wynosi ona 1,90 zł. od każdego mieszkańca naszej parafii, także od tej większości, która nie chodzi do kościoła lub czyni to dosyć rzadko. Koperty z nadrukiem „Danina Diecezjalna oraz na cele remontowe naszej parafii” są wyłożone na stoliku pod chórem. Serdecznie dziękujemy za już złożone daniny (154).
 13. Na balaskach jest ustawiona skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczne dekoracje. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 
 14. W minionym tygodniu został zakończony montaż nowych poduszek na ławkach w kościele. Nowe obicie zyskały też trzy klęczniki. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom – panom Dariuszowi i Rafałowi z Bogucina. Rozpoczęły się też prace na daszku nad wejściem do zakrystii i po przeciwległej stronie kościoła. Ufam, że w najbliższym tygodniu prace te zostaną zakończone. 
 15. Powoli kończymy zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wycieczką i wypoczynkiem w okolicy. Zapisy do końca marca. Koszt 2650 zł. Termin 25 czerwca do 2 lipca. Szczegóły i zapisy na naszej stronie. 
 16. Zachęcamy do korzystania z aplikacji Drogowskaz, gdzie znajdziemy wszystkie informacje dotyczące aktualnego życia naszej parafii (np. zmiany w godzinach nabożeństw i faktyczne godziny Mszy św.).
 17. Przy wejściu do zakrystii można nabyć prasę katolicką: PK (z comiesięcznym modlitewnikiem), GN oraz Gość extra o znakach męki Chrystusa (po 14 zł.), MPK, MD. 
 18. W najbliższym tygodniu biuro parafialne otwarte: w pon. i śr. 15.00–17.00 oraz w sob. 12.30–13.30. 

 

Top