• Aktualności

Pandemia – listopad 2020 – informacje

Poniżej kilka najważniejszych informacji dla naszej parafii:

  1. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami sanitarnymi, od soboty 7 listopada w kościołach będzie mogła przebywać 1 os. / 15 mkw. W tej racji w naszej świątyni będzie mogło być obecnych 20 osób, a w kaplicy w Bogucinie 15 osób. 
  2. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił 15 października wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
  3. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. Zostały zamontowane w naszym kościele, w kaplicy w Bogucinie, na probostwie i w domu katechetycznym dozowniki z płynem dezynfekującym (przy wejściach).
  4. Przyjmowanie Komunii Świętej: 
    1. Na każdej Eucharystii do Komunii Św. podchodzimy w dwóch rzędach – w jednym przyjmujemy Komunię Św. na rękę, w drugim do ust. Porządek za każdym razem będzie zapowiedziany. Prosimy stosować się do wskazać kapłana. 
    2. Kapłan lub inny szafarz rozdający Komunię Świętą bezpośrednio przed rozdawaniem Komunii będzie dezynfekować ręce (podczas tej czynności będzie mieć nałożoną maseczkę), a po zakończeniu będzie obmywać palce w vasculum i powtórnie zdezynfekuje ręce.
  5. Prosimy bardzo o wzajemną wyrozumiałość i cierpliwość. Miłość bliźniego nakazuje stosować się do zaleceń sanitarnych, obojętnie czy się z nimi zgadzamy, czy nie – wielu, którzy się obawiają pandemii, może to pomóc korzystać z sakramentów. 
  6. Wracamy do transmisji Mszy Św. niedzielnych o godz. 12:00, na naszym profilu na Facebooku oraz na kanale YouTube – Parafia na Głównej

 

Może Ci się również spodoba

Top